28 Aralık 2014 Pazar

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var - Debbie MacomberYine Debbie Macomber, yine romantizm...Bir yılbaşı kitabı olduğu için çıkar çıkmaz alıp, buradan sizlerle paylaşmak istedim. Debbie Macomber'in kitaplarını okuyanlar bilir. İnsana umut aşılar. Yüzünüzde bir gülümsemeyle okursunuz bu kitapları.
Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var da böyle bir kitap. Roman Blossom Sokağı'nda geçiyor. Meşhur Fransız Kafesi, Bir Yumak Mutluluk gibi tanıdık dükkanlardan sıkça söz ediliyor. Katherine O'Connor (kısaca K.O.), hayatını tıbbi metinler ve yeni yıl mektupları yazarak geçiriyor. Yılbaşını çok önemsiyor. Kız kardeşinin, yazdıklarını fazlasıyla benimseyerek; çocuklarının canavara dönüşmesine neden olan Wynn Jeffries'den ölesiye nefret ediyor. Wynn Jeffries bir çocuk psikoloğu. Çocukların özgür bırakılarak yetiştirilmesinden yana. Özellikle de onların akıllarının Noel Baba gibi hayali şeylerle karıştırılmaması gerektiğini düşünüyor. Bu düşünce bizim K.O.'yu çileden çıkartıyor ve Wynn'i ilk gördüğü yerde rezil etmesine neden oluyor. Hızını alamayan K.O. Wynn'i takip edip de O'nunla aynı apartmanda oturduğunu fark edince çok şaşırıyor. Buradan sonrasını anlatmayayım ki okumak isteyenler bana kızmasın:)) 


ARKA KAPAK

Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur
Beş yaşındaysan vardır
Ama umut her yaşta seninledir

Katherine O'Connor vaktinin çoğunu Blossom Sokağı'ndaki 
French Cafe'de başkaları için Yeni Yıl mektupları yazarak geçiren,
bir taraftan da tam zamanlı iş arayan genç bir kadındır.
Zamanla, mektup yazma işi onun için yeni bir kariyere
dönüşmeye başlamıştır.

Çocuk Psikoloğu Wynn Jeffries de tıpkı Katherine gibi, aynı kafede
vakit geçirmekten keyif almaktadır.Genç kadın onunla
tanışmamıştır bile ama kitabında Yeni Yıl geleneklerinin çocukları
kandıran saçmalıklardan ibaret olduğunu savunduğu için Wynn'den
hoşlanmamaktadır. İkisinin yolları, devamlı gittikleri bu mekanda 
kesişir. İlk başlarda, anlaşamadıkları konusunda anlaşırlar. Ancak
onları yakınlaştıran asıl sebep birbirine zıt iki insan oluşlarıdır.
Henüz fark edememiş olsalar da bunu anladıklarında aşk çoktan
kapılarını çalmış olacaktır. Tabii eğer âşık olmaktan korkmayıp
o kapıyı açmaya cesaret edebilirlerse...

Bence tam da soğuk kış gecelerinde koltuğunuza gömülüp, çay ya da kahve eşliğinde okunabilecek sımsıcak bir yılbaşı öyküsü. Keyifli okumalar diliyorum...2 yorum:

  1. merhaba arkadaşım kitabı merak ettim alıp okumak isterim ama kitabın yanındaki renk geçişleri mükemmel örgünü daha çok merak ettim :)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba Ayselcim! Bu tür romanları seviyorsan okumanı öneririm. Örgüme gelince :)) İp Nako Vals.Kızıma elbise örüyorum. Yeni yıla yeni elbiseyle girmek istiyordu. Ama ne yazık ki yetişmeyecek sanırım. Bitirdiğimde paylaşırım. Sevgiler...

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Görüşleriniz Benim İçin Değerlidir!

Zaman ayırıp, yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Yorumlarınız onaylandıktan sonra görüntülenecektir. Reklam ve hakaret içeren yorumları yayınlamıyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum...